معاون خدمات شهری شهرداری یزد جشنواره گردشگری معلولین را آغاز نهضت مناسب‌سازی در کشور عنوان کرد

معاون خدمات شهری شهرداری یزد جشنواره گردشگری معلولین را آغاز نهضت مناسب‌سازی در کشور عنوان کرد

معاون خدمات شهری شهرداری یزد با بیان اینکه اولین جشنواره ملی گردشگری معلولین با حضور رؤسای انجمن‌های ضایع نخاعی کشور از روز سه شنبه دوازدهم آذر ماه در یزد "شهر دوستدار معلول" برگزار می‌شود، گفت: مناسب‌سازی دائمی تمام معابر شهری و فضاهای عمومی در سطح شهر یزد از جمله مهمترین اهداف و برنامه‌های تعیین شده برای نخستین جشنواره گردشگری معلولین است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد – حسین صالحیان در حاشیه بازدید از معابر و ابنیه تاریخی شهر میراث جهانی یزد، گفت:‌ اولین جشنواره ملی گردشگری معلولین با حضور رؤسای انجمن‌های ضایع نخاعی کشور از روز سه شنبه دوازدهم آذر ماه در یزد "شهر دوستدار معلول" برگزار می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد با بیان اینکه استاندارد بودن طرح‌های مناسب‌سازی اولویت‌ اجرایی تیم پایش و فنی اولین جشنواره ملی گردشگری معلولین است، تصریح کرد: جشنواره گردشگری معلولین آغاز نهضت مناسب‌سازی در کشور است.

وی مناسب‌سازی دائمی تمام معابر شهری و فضاهای عمومی در سطح شهر یزد را از جمله مهمترین اهداف و برنامه‌های تعیین شده برای نخستین جشنواره گردشگری معلولین عنوان کرد و افزود: به واسطه برگزاری این رویداد ملی تاکنون بیش از 10 نقطه از ابنیه تاریخی و معابر بافت جهانی یزد مناسب سازی شده است.

صالحیان گفت: طبق بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان معماری وزارت راه و شهرسازی، شهر یزد از جمله نقاط مناسب کشور برای تبدیل شدن به شهر در دسترس و شهر دوستدار معلول است.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد توزیع عادلانه خدمات به تمام اقشار جامعه را یکی از مهمترین وظایف مدیریت شهری به ویژه شهرداری دانست و بیان کرد: مناسب‌سازی معابر و فضاهای عمومی شهر از جمله مؤلفه‌های حقوق شهروندی است که در دستور کار این دوره شورا و مدیریت شهرداری یزد قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه نهضت مناسب سازی معابر و فضاهای عمومی شهرهای کشور از یزد به عنوان "شهر دوستدار معلول" آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: رسیدن به اهداف عالی مستلزم همکاری و همراهی مستمر تمام دستگاه‌های اجرایی و نظارتی است.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.