پایانه مسافربری درونشهری دولت آباد به بهره برداری رسید

پایانه مسافربری درونشهری دولت آباد به بهره برداری رسید

به گزارش روابط عمومی امور زیربنایی و حمل و نقل شهری، در مراسمی که با حضور شهردار یزد، معاون فرماندار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و همچنین مدیران شهری و استانی برگزار شد، از پایانه مسافربری درونشهری دولت آباد (شحنه) با اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیارد ریال بهره برداری شد.

شهردار یزد در این مراسم هدف از بهینه سازی و تکمیل پایانه مسافربری دولت آباد (شحنه) را گسترش محوطه پایانه عنوان کرد و افزود: این مکان به نحوی طراحی و بازسازی شده که در پروژه BRT شهر هم که در آینده ساخته خواهد شد مورد استفاده قرار بگیرد.

عزیزی با بیان اینکه پایانه دولت آباد جهت تردد و توقف اتوبوس های بیشتر و همچنین تسهیل در رفت و آمد شهروندان و استفاده از حمل و نقل عمومی بهینه سازی شده است، اظهار داشت: این پایانه دارای ۶ لاین ورود و خروج و همچنین محلی برای اسقرار خودروهای آتش نشانی و یک ایستگاه آتش نشانی نیز می باشد.

وی با اشاره به حمل و نقل ترکیبی و اینکه شهروندان بخشی از رفت و آمد خود را با وسیله شخصی و بخش دیگر را از این پایانه برای استفاده از حمل و نقل عمومی در نظر خواهند گرفت، خاطر نشان کرد: این مؤلفه در پایانه دولت آباد در نظر گرفته شده و در حال حاضر بخش کوچکی از پایانه برای دوچرخه و موتورسیکلت و نیز در مجاورت آن محلی برای پارک سوار یا پارکینگ قرار دارد.

شهردار شهر جهانی یزد با اشاره به موقعیت جغرافیایی این پایانه در شهر، افزود: روزانه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار نفر از تمام نقاط شهر در این پایانه رفت و آمد دارند.

معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد