همایش دوچرخه سواری کمپین نه به کیسه های پلاستیکی

همایش دوچرخه سواری کمپین نه به کیسه های پلاستیکی

به گزارش روابط عمومی معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد، در صبحگاه سه شنبه، بیستم تیرماه 96، همایش دوچرخه سواری به مناسبت روز جهانی  بدون نایلکس برگزار گردید.

دوچرخه سواران یزدی با اجتماع در ایستگاه دوچرخه سواری باغملی، با پوشیدن روپوش های سبز رنگ که شعار "آسمون آبی، رکاب سبز" و "کمپین نه به کیسه پلاستکی" مسیر میدان آزادی، بلوار شهید صدوقی، باهنر و دانشجو را به سمت پارک شهر شادی رکاب زدند.

 "حمید رضا رحیمدل" که خود از فعالان عرصه محیط زیست است، با حضور در جمع دوچرخه سواران و رکاب زدن در بین جمعیت زیاد علاقه مندان به محیط زیست، در پایان مسیر اذعان داشت: امروزه کیسه های پلاستیکی هزینه بسیار بالایی را برای مدیریت شهری به بار آورده و ورود بی رویه ای این  کیسه ها خسارات و آسیب های جبران ناپذیری را به محیط زیست وارد نموده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد در ادامه افزود متاسفانه شاهد فروش گسترده کیسه های پلاستیکی در فروشگاه ها و نانوایی ها هستیم  و این مسئله نه تنها محیط زیست ما را تهدید می نماید، بلکه در صورت استفاده از این کیسه ها جهت نگهداری و حمل مواد غذایی داغ بویژه نان، باعث آزاد شدن مواد شمیایی مضر برای سلامتی انسان می گردد.

رحیمدل همچنین با تبریک ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد در فهرست یونسکو، خاطر نشان کرد در فرهنگ یزدی ها استفاده از سفره پارچه ای برای نگهداری نان، مرسوم بوده است و در راستای فرهنگ سازی این مهم، قصد توزیع 7000 سفره پارچه ای نان در تعدادی از نانوایی سطح شهر را داریم.

وی همچنین افزود 21 تیرماه روز جهانی بدون نایلکس می باشد و به همین مناسبت سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد در روز چهارشنبه 21 تیرماه 96، مراسم جشنی با موضوع "کمپین نه به کیسه پلاستیکی " در محل فروشگاه رفاه مرکزی یزد واقع در بلوار امام جعفر صادق (ع) از ساعت 21 تا 23 برگزار خواهد نمود و از همه علاقه مندان و دوستداران محیط زیست دعوت نمود در این مراسم حضور بهم رسانند.

گفتنی است درانتهای مراسم با حضورتنی چند از مسئولین شهرداری یزد اعم از حمید رضا رحیمدل (مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند)، محمد رضا شفیعی (معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری)، محمد صفدر پور (رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری)، مهدی شهریاری (مسئول روابط عمومی معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهری) و همچنین سرگرد عزیز ا... دستوار( رئیس پلیس راهور شهرستان یزد)، سید حسین سید عربی (رئیس هیئت ورزشهای همگانی شهرستان یزد) به قید قرعه به 20 نفر از دوچرخه سواران جوایزی اهدا گردید.