هلال احمر یزد برای فرهنگ سازی ترافیک در حوزه ترافیک، اعلام آمادگی نمود.

هلال احمر یزد برای فرهنگ سازی ترافیک در حوزه ترافیک، اعلام آمادگی نمود.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری یزد، با حضور مدیر عامل، معاونین و مسئول روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد، زمینه های همکاری مشترک  ترافیکی مورد تاکید قرار گرفت.

            "محمد رضا شفیعی" با تاکید بر عزم جدی شهرداری یزد در روان سازی ترافیک، اذعان داشت در این راستا در سالهای 93 و 94 سیستم های نظارت تصویری  در کلیه چهار راهها، میادین و تقاطعات اصلی شهر ایجاد گردید و ماحصل این اقدام، کاهش تصادفات و کشته شدگان حوادث ترافیکی بود.

            معاون حمل  نقل و ترافیک شهرداری یزد وجود تعداد بسیار زیاد موتورسیکلت در سطح شهر و تعداد 12 کارخانه ساخت موتور سیکلت در استان یزد را نشانه وجود معظلی به نام موتور سیکلت دانست و خاطر نشان کرد وجود افاغنه و مهاجرینی که با چندین سرنشین در شهر تردد می کنند به یک مشکل بزرگ برای ترافیک شهری تبدیل شده اند.

            وی در ادامه اذعان داشت: در سال جاری قصد داریم علاوه بر اقدامات سخت افزاری، فرهنگ سازی در حوزه ترافیکی را به صورت جدی پیگیری کنیم و در حال حاضر گامهایی را برداشته ایم و اینک در ابتدای راه هستیم.

            " حمید پارسائیان" در رابطه با حل مشکلات ترافیکی، اذعان داشت: پیشنهاد من فرهنگ سازی است و برای این امر هلال احمر دارای پتانسیل خوبی است. وی مروجین جوان هلال احمر را به عنوان ابزاری توانمند برای آموزش فرهنگ ترافیک دانست و آمادگی این سازمان را در اجرای برنامه آموزش فرهنگ ترافیک اعلام نمود.

            مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به مشاهده برخی ناهنجاری ها و رفتار ها که در تضاد با انضباط شهری هستند افزود بایستی با همکاری و تعامل، برای این مشکلات راهکارهایی اندیشیده بیاندیشیم و به مرحله اجرا برسانیم.

            گفتنی است در انتهای جلسه"حامد صدیقی" (معاون امور جوانان) و "سید جواد میرحسینی" (معاون امداد و نجات) هلال احمر استان یزد زمینه های همکاری مشترک را مورد تاکید قرار دادند و در نهایت از مرکز کنترل ترافیک شهرداری یزد بازدید نمودند.