برگزاری یکصد و سی امین همایش دوچرخه سواری پنجشنبه های بدون خودرو یزد در هوای پاییزی کویر‎

برگزاری یکصد و سی امین همایش دوچرخه سواری پنجشنبه های بدون خودرو یزد در هوای پاییزی کویر‎

به گزارش روابط عمومی معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد، صدو سی امین همایش دوچرخه سواری پنجشنبه های یزد به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و دیابت به  همت شهرداری یزد و هیئت ورزشهای همگانی یزد و به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی و مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد صبح روز پنجشنبه 24 آبان ماه ۹۷ در یزد برگزار شد.
در این همایش که با شعار کتاب کلید سلامتی برگزار شد، شرکت کنندگان مسیر خود را از 15 محله شهر یزد آغاز کرده بودند و با تجمع در میدان باغ ملی با پیمودن مسیر بلوار شهید صدوقی، میدان شهید باهنر، بلوار شهید پاکنژاد، میدان امام حسین (ع) و بلوار دانشجو، به حرکت خود در محل کتابخانه امام علی (ع) پایان دادند.
 
در ادامه این همایش که با حضور محمود دهقان، معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهرداری یزد، محمد درویش، فعال محیط زیست و رئیس مرکز مطالعات راهبردی ریاست جمهوری،  مهدی شهریاری، مدیر حمل و نقل پاک شهرداری یزد و مسئول کمیته دوچرخه سواری شهرستان یزد، محمدعلی آقایی، رئیس مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد، سیدحسین سیدعربی، رئیس هیئت ورزشهای همگانی شهرستان یزد، محسن رفیعی رئیس نهاد کتابخانه های استان یزد و  همچنین عموم علاقه‌مندان همراه بود.

دکتر آقایی، رئیس مرکز دیابت یزد در سخنانی نکاتی تغذیه ای و ورزشی را برای پیشگیری از ابتلا به دیابت به شرکت کنندگان بیان کرد.

همچنین محمد درویش با  تحسین حضور پر شور یزدی ها در همایش های دوچرخه سواری از نقش دوچرخه در توسعه حمل و نقل پاک و کاهش ترافیک شهری سخن گفت.
در پایان این همایش به قید قرعه جوایزی از جمله دستگاه تست قند خون و بسته های کتاب به شرکت کنندگان اهدا شد.

                                                                                       معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهری