برگزاری کارگاه آموزشی رانندگی تدافعی ویژه کارکنان صندوق کار آفرینی امید

برگزاری کارگاه آموزشی رانندگی تدافعی ویژه کارکنان صندوق کار آفرینی امید

به گزارش روابط عمومی حوزه معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد، در راستاي کاهش ميزان تصادفات و افزایش ایمنی راننده و سرنشینان، کاهش مصرف سوخت، کمتر شدن استهلاک وسیله نقلیه و تبدیل خسارات حداکثری به حداقلی، کارگاه آموزشی رانندگی تدافعی توسط پارک ترافیک ویژه کارکنان دولت برگزار گردید.

حمید دهقان مدیریت مهندسی و ایمنی ترافیک ضمن تاکید بر برگزاری این کارگاه ها و فرهنگ سازی رفتارهای ترافیکی، گفت : در این دوره افراد با مسائلی چون اهمیت و الزام یادگیری رانندگی، بررسی آمار حوادث رانندگی، نقش فراگیری مهارت‌های تکمیلی در کاهش آمار تصادفات در کشورهای مختلف، آموزش تئوری تکنیک‌های رانندگی تدافعی و مهارتهای تکمیلی، آموزش نکات ایمنی، بررسی شرایط ذهنی و روحی راننده، راهکارهای مواجهه با خستگی، بیماری و عدم هوشیاری کافی، وضعیت محیطی و شرایط جوی، آشنایی با عکس العمل‌های مناسب در هنگام بروز حادثه، بررسی حوادث و تصادفات رانندگی، طرح‌های ارتقاء ایمنی عبور و مرور و ... آشنا می شوند.

شایان ذکر است  این کارگاه آموزشی به همت پارک ترافیک شهرداری و پلیس راهور استان برای کارکنان صندوق کار آفرینی امید برگزار گردیده است و آموزش کارکنان سایر بانک وصندوق های قرض الحسنه  استان  در دستور کار شهرداری یزد قرار دارد.

معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد