برگزاری نشست هم اندیشی و گرامیداشت چهارسالگی پویش دوچرخه سواری یزد

برگزاری نشست هم اندیشی و گرامیداشت چهارسالگی پویش دوچرخه سواری یزد

به گزارش روابط عمومی معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد، صبح روز دوشنبه مورخ بیست و دوم اردیبهشت نود و نه،  با حضور جمعی از پیشروهای دوچرخه سواری شهری و همچنین معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد، نشست هم اندیشی و گرامیداشت چهارسالگی پویش دوچرخه سواری یزد در محل سالن جلسات شهرداری برگزار گردید.

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد ضمن تبریک چهارسالگی پویش مردمی دوچرخه سواری یزد و با تاکید بر اهمیت توسعه حمل و نقل پاک در شهر، خاطر نشان کرد با توجه به مزیت های عدیده استفاده از مدهای حمل و نقلی پاک،  دوچرخه سواری در دنیای امروز به یک الزام تبدیل شده است و در این راستا مدیریت شهری در نظر دارد نسبت به ایمن سازی معابر شهری برای تردد دوچرخه، عابر پیاده و معلولین اقدامات عملی و موثر انجام دهد.

سلمانی همچنین اذعان کرد سیستم دوچرخه اشتراکی بزودی آماده خدمات دهی به شهروندان خواهد شد و زمینه را برای سفرهای کوتاه شهروندان و همچنین حمل و نقل ترکیبی فراهم خواهد نمود.

وی افزود: برای تحقق سیاست های حمل و نقل پایدار نیاز به هماهنگی و همکاری بین بخشی و بین سازمانی وجود دارد و در این میان مشارکت شهروندان به عنوان شاه کلید توسعه این مهم می باشد و لذا در نظر داریم با توان افزایی گروه های دوچرخه سواری فعال در سطح شهر و بویژه پویش مردمی آسمون آبی، رکاب سبز، مقدمات اجرای پروژه های انسان محور را فراهم نماییم.

در این نشست تعدادی از پیشروهای دوچرخه سواری محلات مختلف شهر اعم از خیرآباد، آزادشهر، امام شهر، کوچه بیوک، سر دوراه، پشت باغ، بوستان ناجی، صفائیه، بلوار جمهوری و ... حضور داشتنند و ضمن اعلام آمادگی خود برای حمایت از برنامه های شهرداری یزد در زمینه انسان محوری، مواردی همچون احداث مسیرهای ایمن دوچرخه سواری، گسترش سیستم دوچرخه اشتراکی در تمام سطح شهر، احداث مسیر دوچرخه سواری یزد-تفت، نصب پارکینگ های موقت دوچرخه و ... را مورد بحث قرار دادند و تسریع در اجرای این موارد را خواستار شدند.

معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد