برگزاری جلسه در خصوص روز جهانی بدون خودرو

برگزاری جلسه در خصوص روز جهانی بدون خودرو

به گزارش روابط عمومی امور زیربنایی و حمل و نقل شهری، بنا به تاکید سازمان شهرداریهای و دهیاریهای کشور و عزم ملی برای اجرای فراگیر روز جهانی بدون خودرو، صبح امروز جلسه ایدر خصوص روز جهانی بدون خودرو با حضور سرپرست حوزه مدیریت مهندسی و ایمنی ترافیک، پلیس راهور، مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری، نمایندگان سازمانهای حمل و نقل بار و مسافر و فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی و رئیس پویش مردمی دوچرخه سواری یزد در دفتر حوزه ترافیک برگزار گردید.

در این جلسه در رابطه با برگزاری برنامه های فرهنگی ورزشی، فضا سازی محیطی، ارائه تسهیلات جهت تردد شهروندان در سطح شهر بدون خودرو شخصی و ترجیحا با دوچرخه، حمل و نقل عمومی و پیاده روی، بحث و تبادل نظر گردید. همچنین مقرر شد تمامی برنامه ها با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شود.

سرپرست حوزه مدیریت مهندسی و ایمنی ترافیک ضمن تاکید بر اهمیت این روز گفت: اول مهرماه مصادف با بیست و دوم سپتامبر، به عنوان «روز جهاني بدون خودرو» نامگذاري شده و در این روز شهروندان به کاهش استفاده از خودرو شخصی و بهره گیری از سایر مدها و شیوه های حمل و نقل پاک مانند دوچرخه سواری، پیاده روی و حمل و نقل عمومی ترغیب می شوند.

محمد مرزبان در ادامه خاطر نشان کرد: تجربیات جهانی و همچنین تجربیات برخی از شهرهای کشور نشان داده است، توسعه فضاهای شهری با رویکرد خودرو محوری، دستاوردی به جز آلودگی محیط زیست ، کم تحرکی، ایجاد ترافیک و حوادث ترافیکی در پی ندارد و از این رو مدیریت شهری با اتخاذ سیاست های حمل و نقل انسان محور، در نظر دارد شهر را به محلی ایمن و مفرح برای شهروندان تبدیل نماید.

وی ارائه برنامه های تعیین شده در روز بدون خودرو را در راستای فرهنگسازی شهروندان بسیار حائز اهمیت دانست و بر انجام هر چه بهتر این برنامه ها تاکید کرد.

در پایان مرزبان از حضور و همراهی پلیس راهور و سازمانهایی که به نحوی در امر ترویج فرهنگ دوچرخه سواری در شهر فعالیت می نمایند تقدیر و تشکر نمود.

معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد