برای اولین بار در جهان، سامانه تنظیف خودکار دوربین های نظارتی توسط مهندسان جوان یزدی اختراع و نصب گردید

برای اولین بار در جهان، سامانه تنظیف خودکار دوربین های نظارتی توسط مهندسان جوان یزدی اختراع و نصب گردید

به گزارش روابط عمومی معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد، برای اولین بار در جهان، سامانه تنظیف خودکار دوربین های نظارتی بدست مهندسان جوان یزدی اختراع و نصب گردید.

مهندس "احمد نادری نسب" در این زمینه خاطر نشان کرد: سیستم نظارت تصویری که بصورت شبانه روزی بر کیفیت آمد و شد در سطح شهر یزد نظارت دارد، یکی از موثرترین ابزارهای شهرداری یزد در مدیریت و کنترل ترافیک می باشد و لذا کاهش دید دوربین ها به علت تجمع گرد و غبار بر روی حباب آن، موجب ایجاد خلل در ارائه خدمت به شهروندان می گردد.

مدیر مهندسی و ایمنی ترافیک شهرداری یزد در ادامه اذعان داشت: تا پیش از این، تنظیف دوربین ها بوسیله نیروی انسانی صورت می گرفته  که این موضوع برای شهرداری بار مالی و خطرات جانی و ترافیکی به همراه داشته است. لذا با احصاء این نیاز توسط کارشناسان مرکز کنترل ترافیک،  سامانه تنظیف خودکار دوربین های نظارتی توسط مهندسان جوان یزدی طراحی و تولید گردید.

وی همچنین افزود: اولین نمونه از این دستگاه به صورت آزمایشی نصب گردیده و با  تجهیز همه دوربین ها به این دستگاه، در هزینه های نیروی انسانی و زمان صرفه جویی قابل توجهی صورت  خواهد گرفت.

همچنین سامانه مذکور قابلیت دریافت فرمان از مرکز کنترل ترافیک را  داراست و در این راستا می توان برنامه زمانی دوره ای برای تنظیف دوربین ها تعیین نمود.